це таки сталось. Окупанти втекли кинули позиції – Фронт посипався

російські мобілізовані продовжують руйнувати усі міфи про “другу армію світу”

Так, “чмобіки” більше нагадують народне ополчення, аніж справжній бойовий підрозділ.

Новоспечені солдати ворожої армії не мають навіть базової підготовки, тож реальні бойові стають для них шоком. Про це в одному з інтерв’ю повідомив речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий.

За словами Череватого, коли більшість у підрозділі саме мобілізовані, ситуація взагалі патова. Красномовний інцидент нещодавно трапився на Луганщині.

Під час шаленого удару артилерії наші військовослужбовці, які вже багато місяців під вогнем, знають як діяти. Для росіян це було несподіванкою, – відзначає Череватий.

Він наголошує, що кинуті на фронт майже не знали жодної бойової підготовки, а про серйозний полігон, де є елемент психологічної стійкості, коли стріляє артилерія і спеціально імітується це – годі й казати. Так, росіяни були змушені залишити позиції з величезними втратами, їх почали кидати у підвали у Сватовому.

І власне це призвело до того, зауважує речник Східного угруповання ЗСУ, що не схильне до емпатії російське суспільство дещо сколихнулося. Батьки й родичі “мобіків” почали приїжджати до командирів й намагатися якось вплинути на ситуацію.

З’явився прообраз “Союзу солдатських матерів”, і Путін навіть був змушений імітувати зустріч з ними, зрозуміло, постановчу. Але це вже такий імпульс, який пішов знизу і змусив їх діяти. Як правило, вони не люблять цього робити, а це найкращий показник того, якою є якість цих мобілізованих, – резюмував Сергій Череватий.

Зазначимо: радник офісу президента Олексій Арестович описав ситуацію на фронті. Він розповів, що зараз відбувається під Бахмутом і чи ведуться бої на Херсонщині.

На Херсонському напрямку тривають бої, окупанти отримують удари у відповідь від ЗСУ, між ними йдуть артилерійські дуелі, зазначив Арестович. Однак у захисників України є перевага- HIMARS, а тому загарбники “отримують” набагато більше “спеки”, аніж наші військові.

“Треба дуже чітко розуміти що поки вони (окупанти) не будуть віджаті на пристойні кілька десятків кілометрів від берега, обстріли Херсона триватимуть. Тому всі, хто живе в Херсоні, повинні приймати рішення самостійно, що їм робити далі: залишатися чи не залишатися…” – зазначив Арестович і закликав людей не інгорувати сигнали тривоги.

Також радник ОП розповів про ситуацію на фронті в районі Вугледара. Російські війська там не можуть похвалитися успіхами. За словами Арестовича, ЗСУ активно зривають всі плани ворога. Від Мар’їнки до Бахмута окупанти почали проявляти активність. Радник ОП розповів, що росіяни проявляють особливо активні дії в напрямку південного заходу від Горлівки.

“Ось там вони зосередили зусилля. “ПВКашники”, кадрові частини, мобілізовані – вони намагаються прорвати фронт і рушити в напрямку на перерізання, я так розумію, траси. Там інших варіантів немає, Авдіївка і Костянтинівка… Ось вони б’ють в район Озарянівки, де у нас основна точка докладання зусиль… І там досить непроста ситуація, тому що, як завжди, концентрація на вузькій ділянці переважаючих сил противника, артилерії і так далі”, – розповів Арестович і зазначив, що наші війська працюють у відповідь і дають ворогові відсіч.

У районі Бахмута і Соледара спостерігається “звична картина”, додав радник ОП. окупанти здійснюють кілька атак протягом світлового дня. Однак Арестович зазначив, що в них нічого не виходить, а тому на полях з’являються “нові шари” з мертвих росіян.

“Район Кремінної і від Кремінної до Сватового, там ініціатива належить швидше українській стороні. Вони (окупанти) огризаються, проводять короткі контратаки, які не мають значення вище тактичного. Це завжди те, що ми говорили: 2-3 взводи, 1-2 роти, намагаються вирішити якусь задачу за захоплення чергового перехрестя, висоти, околиці села і лісосмуги. Але без особливого успіху”, – підсумував Арестович.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *