Фірташа “взяли”! Арештованого майна на сотні мільярдів: Його всіх ставлеників та голів облгазів трясуть по повному

Трьом керівникам облгазів в Україні – “Криворіжгаз”, “Волиньгаз” та “Чернігівгаз” – повідомили про підозру у справі про масштабні розкрадання палива з газотранспортної системи України. Заарештовано майно на понад 7,6 млрд грн. Йдеться про схему, до якої причетні керівники окремих облгазів “Регіональної газової компанії” (РДК). підконтрольні підсанкційному олігарху Дмитру Фірташу. У його Group DF усі звинувачення заперечують. Про це повідомила пресслужба Бюро економічної безпеки (БЕБ) України.

Зазначається, що детективи бюро отримали докази розкрадання блакитного палива за трьома вказаними оподатковами. Суми збитків для держави склали:

  • “Криворіжгаз” – понад 202 млн грн;
  • “Волиньгаз” – понад 130 млн грн;
  • “Чернігівгаз” – майже 220 млн грн.

Арешти накладено на майно самих голів облгазів. Із загальної суми рухоме майно та нерухомість оцінили у 246 млн грн. Ще більш ніж у 7,4 млрд грн оцінюються корпоративні права самого Фірташа.

 

“Докази протиправної діяльності отримані в рамках досудового розслідування у справі масштабного розкрадання блакитного палива з ГТС. До схеми причетні керівники окремих облгазів “Регіональної газової компанії” (РГК), підконтрольні підсанкційному олігарху Дмитру Фірташу”, – йдеться у повідомленні.

 

Так, слідство встановило, що фактичний керівник РДК Фірташ організував схему незаконного відбору газу із ГТС України. Участь у схемі взяли посадові особи підконтрольних підприємств – вони перераховували підконтрольним олігарху підприємствам кошти за “зайвий” газ, який фактично не було поставлено.

Тобто фактично відбувався крадіжка коштів держави, які передбачалися на закупівлю палива для потреб громадян України. Надалі кошти виводилися на підконтрольні компанії та присвоювалися.

Загальні збитки для України оцінюються більш ніж у 4,2 млрд грн. Загалом про підозру повідомили вже 15 осіб, включаючи самого Фірташа. Шість обкладів перебувають під арештами, а фігурантам справи загрожує до 12 років позбавлення волі.

 

У той же час Group DF спростовує всі звинувачення, висунуті СБУ та БЕБ проти топ-менеджерів та самого Дмитра Фірташа. Обшуки та кримінальні справи в групі називають “частиною корупційного тиску, що триває”. “Група заявляє про безпідставність та неспроможність висунутих звинувачень, оприлюднених у матеріалах СБУ. Адвокати групи та акціонера відстоюватимуть інтереси бізнесів, персоналу та акціонера в українських та міжнародних судах і доведуть свою правоту”, – заявили у Group DF.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *