У ці хвилини! Boна пօмерла – страաна звістка пригօломաила країну. Ніхто не очікував, всі в աօці!

смерть – дуже складна і непоправна втрата для всіх нас, для друзів і мільйонів шанувальників її неосяжного таланту, величезна втрата для мистецтва, служінню якому вона присвятила все своє життя

Ми всі сумуємо і важко переживаємо втрату легендарної актриси і чудової людини “, – йдеться в повідомленні.

Белла Масумян народилася в Дніпропетровській області. У 1961 році вона закінчила Білоруський державний театрально-художній інститут за фахом «актор драматичного театру і кіно».БІЛЬШЕ ІНТЕРНЕТ-НОВИН

З того ж року почала працювати в мінському Національному академічному драматичному театрі імені Горького.ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

За роки своєї творчості вона зіграла близько сотні різних театральних ролей, а також знялася в двох фільмах – «Четверо в одній шкурі» (1963) і «Гріх лицедійства» (1991). У 1968 році Белла стала заслуженою артисткою БССР, а вже після перебудови, в 1995 році, отримала звання народної артистки Білорусі.

Белла Масумян також була нагороджена різними медалями: медаль Франциска Скорини «За заслуги в області культури Білорусі» (2007 рік), вищий приз Білоруського союзу театральних діячів «Кришталева Павлинка» (2009 рік), медаль Союзної держави «За співпрацю» (2011 рік) – і спеціальною премією президента Білорусі діячам культури і мистецтва (2012 рік).

Актрисою Белла стала всупереч волі батьків – вони бажали їй професію лікаря. Тато не раз підводив її, юну, до дзеркала і говорив: «Бачиш себе? А адже це зі сцени будуть бачити інші».

Однак завзятість Белли виявилася сильнішою: вона склала іспити в московське Щепкінське училище, але, коли вивісили списки, подивилася не в той і, вирішивши, що не пройшла, поступила до Мінська на курс до Дмитра Орлова.

Коли все з’ясувалося, нічого міняти не стала – адже в Вільнюсі, зовсім недалеко, жили батьки – мама-полька і тато-вірменин. Звідси, напевно, і сильний характер Белли Масумян, і її вірність рідному театру.

Знаменитий критик Тетяна Орлова якось написала, що вона вірна запаху лаштунків свого театру.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *