Таке вперше в історії – гляньте, що зробив Лідер Китаю Сі Цзіньпін. Вінпринципово не став вітати путіна з 9 травня

Лідер Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпін фактично проігнорував головне свято нинішнього режиму в Росії – день перемоги. Останній ключовий партнер, на якого так відчайдушно спирався диктатор Володимир Путін, не зателефонував до Кремля і навіть не надіслав формальну вітальну листівку.

 

Про це свідчить відсутність усілякого згадування порядку денного китайсько-російських відносин, як на урядовому сайті Росії, так і китайського МЗС. 9 травня Сі вважав за краще не витрачати час на Путіна, а зателефонував до Руанди, щоб висловити співчуття президенту Полю Кагаме через стихійні зливи та повені.

Взагалі цього місяця китайський лідер не особливо активний у міжнародних контактах. Останній зафіксований міністерством зовнішньополітичного відомства в Пекіні 6 травня: тоді Сі надіслав листа до Лондона, щоб привітати Чарльза III та його дружину Каміллу з коронацією.

Нагадаємо, що до Москви з нагоди “побєдобєсія” на Красній площі до Путіна приїхали президент Киргизстану Садир Жапаров, прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, самопроголошений лідер Білорусі Олександр Лукашенко. Останній, втім, негайно залишив столицю РФ одразу після офіційної частини через хворобу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *