Під Києвом п’яний депутат збив батьків чотирьох дітей: винуватець на волі та їздить за кермом ФОТО

На Київщині в аварії загинули батьки чотирьох дітей. Вони їхали на мопеді, коли ззаду в них в’їхав п’яний водій BMW. Ним виявився депутат місцевої ради. За пів року, які минули від дня аварії, справу так і не передали до суду. А винуватець на волі, їздить на машині і ухвалює рішення в сільській раді.

Докладніше про це читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Шансів вижити не було.

Аварія сталася 1 травня близько 20-ї години в селі Рокитне під Києвом. 32-річна Інна Костіна та 36-річний Іван Геращенко поверталися додому від родичів, їхали моторолером.

Несподівано ззаду в них в’їхав BMW. “Удар був такий, що в обох були переламані хребти та пошкоджені внутрішні органи. Шансів вижити в них не було”, – розповідає тітка Інни Ольга Краєвська.

За кермом BMW перебував 44-річний депутат Рокитнянської сільської ради від партії “Наш край” Олександр Литвин. Під час перевірки в депутата у крові виявили 1,8 проміле алкоголю. “Окрім цього, аналізи підтвердили і присутність наркотичних речовин в організмі”, – каже адвокат рідних загиблих Сергій Поліщук.

У Інни та Івана залишилося четверо дітей: старший 15-річний Олександр навчається у коледжі, 13-річний Денис та 12-річний Діма ходять до школи, а 5-річна Мира ще в дитячому садочку.

Мама Інни померла вже давно, тож опіку на дітей взяла на себе Ольга Краєвська. Крім них, на її забезпеченні ще й 85-річна мати.

Справа триває пів року.

Родина водія BMW у Рокитному відома. І сам Олександр, і його брат та мама є депутатами сільської ради. Вони фермери.

Одразу після аварії винуватця аварії взяли під варту. “Потерпілими визнано опікуна дітей, родичка Ольга Краєвська, а також батько Інни. Але так сталося, що представники винного обманним шляхом взяли у батька загиблої розписку про те, що він жодних претензій до винуватця аварії не має. Після цього водія випустили із СІЗО.

Але ми подали заяву і за цим фактом відкрито кримінальне провадження. Під час апеляції на рішення про запобіжний захід водія знову в залі суду взяли під варту. Але чомусь призначили йому заставу близько 400 тисяч гривень. Хоча у випадках із ДТП, коли є загиблі, такої процедури не передбачено. Незабаром водій знову опинився на волі”, – каже Поліщук.

Слідство триває вже пів року. За словами адвоката, він подав запит до поліції і йому відповіли, що всі необхідні процедури проведено та документи відправлено до Київської обласної прокуратури. Після цього справа має піти в суд.

“Але сторона звинувачення захотіла провести ще одну експертизу. І на цій підставі прокуратура затягує передачу справи до суду. Хоча згідно із законом це не є якоюсь перешкодою. Суд може розглядати цю справу, а результати експертизи прийдуть трохи згодом”, – пояснює Поліщук.

Їздить селом і ходить на сесію

Ольга Краєвська залишилася фактично сама із чотирма дітьми на руках. Поховати близьких родина винного водія допомогла, витрати сплатили. “Ще кілька разів привозили гуманітарну допомогу. І на цьому все. Ми розуміємо, що рідних нам уже не повернути, але хоч якась допомога від них має бути”, – розповідає Ольга.

За словами адвоката, у залі суду Олександр Литвин запевняє, що готовий допомагати дітям хоч зараз, лише скажіть, що треба. Як тільки він залишає стіни суду, ситуація кардинально змінюється.

Вже кілька місяців депутат їздить селом, ніхто водійське посвідчення у нього не забрав, хоча експертиза підтвердила, що він був п’яний за кермом. Ходить на засідання сільської ради, разом із іншими депутатами ухвалює рішення.

Фактично йому нічого не змінилося. “Таке враження, що ця аварія їм просто заважає жити. Поводяться досить зверхньо з потерпілими”, – каже Поліщук.

Олександр Литвин, його родина – мати та брат – володіють компанією “Синявське”. Вони, а також їхній заступник директора та бухгалтер пройшли до Рокитнянської сільської ради від партії “Наш край”.

Компанія займається вирощуванням зернових, соняшнику, овочів, розведенням свійських тварин.

Під Києвом п'яний депутат убив батьків чотирьох дітей: винуватець на волі та їздить за кермом

Під Києвом п'яний депутат убив батьків чотирьох дітей: винуватець на волі та їздить за кермом

Під Києвом п'яний депутат убив батьків чотирьох дітей: винуватець на волі та їздить за кермом

Під Києвом п'яний депутат убив батьків чотирьох дітей: винуватець на волі та їздить за кермом

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *