Помер Герой України , який брав участь у створенні Конституції та Академії правових наук

Український вчений-правознавець Василь Тацій помер уночі 28 вересня. Йому було 82 роки.

Герой України, академік Національної академії наук був одним з авторів Конституції. Про смерть вченого повідомив мер Харкова Ігор Терехов.

«Сьогодні вночі пішла з життя людина, значення якої для Харкова та України складно переоцінити. Один із людей, які написали Конституцію нашої країни», – написав він у своєму Telegram-каналі.

Василь Тацій помер уночі 28 вересня

Терехов нагадав, що Василь Тацій був також одним із творців знаменитої Харківської юридичної школи та довгі роки входив до складу виконкому Харківської міської ради.

«Людина, до думки якої прислухалися президенти України та прем’єр-міністри. Людина, якої особисто мені дуже не вистачатиме», – зазначив мер Харкова.

Василь Тацій був одним із автором Конституції

Василь Тацій народився 13 січня 1940 року в Полтаві. 1963 року закінчив Харківський юридичний інститут. Вчений був автором понад 350 наукових праць, які стали серйозним внеском у розвиток юриспруденції.

Він займався дослідженням фундаментальних проблем кримінального права, розробляв теорію правової держави та її формування в Україні, що знайшло відображення не лише в його працях, а й у Конституції України, проєкті судово-правової реформи, законодавчих актах.

Тацій був автором понад 350 наукових праць

Багато років Василь Тацій очолював експертну раду з юридичних наук при Міністерстві освіти та науки, був членом Вищої атестаційної комісії України (ВАК).

За свою діяльність вчений отримав низку нагород, у тому числі звання Героя України та орден князя Ярослава Мудрого.

Як повідомляв OBOZREVATEL, українські вчені планують проводити експерименти на космічних кораблях Ілона Маска за програмами NASA. Країни Заходу відкриють для українських науковців свої дослідні центри та університети.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *