Мобілізація їм вже не допоможе! Декілька хвилин назад відбувся повний прорив до Кордону! Вже під Луганськом – Гайдай повідомив всім: нові успіхи ЗСУ. Переможемо!

Очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив, що шанси звільнити усю Луганщину – величезні

Про це він розповів в інтерв’ю Главкому.

Втім Гайдай підкреслив, що швидкої деокупації регіону, як-от до прикладу, Харківщини не варто очікувати

“Стрімкої деокупації Луганської області, як на Харківщині, на жаль, не буде. У Харкові спрацював ефект несподіванки і дуже гарно підготовленої операції, але російські війська втекли якраз в Луганську та Донецьку області. Тобто з нашого боку вже не вийде такий швидкий контрнаступ, коли окупанти будуть всі перелякані та повтікають”.

Тож глава Луганської ОВА наголосив, що саме на землях Донбасу буде набагато важче, ніж в Харкові.

Втім він додав, що якщо просто порівняти у відсотках скільки втрат у ворога та скільки в нас – то операція зі звільнення Харківщини вийшла чудовою не тільки за результатами звільнених територій, але й за співвідношенням загиблих.

Також Гайдай висловився і щодо неокупованої Білогорівки та зазначив, що Луганщина якраз була тим дуже важливим форпостом в Україні, який стримував величезну навалу російської армії.

“Але ми ж не просто їх тримали – ми їх знищували. За цей час якраз підтягнулась західна зброя, коли західні партнери дійсно повірили, що ми можемо давати супротив ворогу. І коли залишилася та невеличка неокупована частина, окупанти вже просто видохлися. Вони втратили таку кількість солдат і техніки, що, м’яко кажучи, забуксували” – підсумував до цього він.

До всього, голова Луганської ОВА підкреслив, що ЗСУ не звільняють будь-яке місто, село чи селище просто показово.

“Для нас важливі люди, життя наших солдат. Піти в наступ та покласти батальйон бійців, аби взяти населений пункт – це радянська стратегія – зазначив Гайдай.

Росіяни так робили постійно ще з часів маршала Жукова, який казав: «Нічого страшного, 100 тисяч загинуло – «жінки ще нарожають». У нас такої стратегії нема, тому що в нас нема запасних людей”.

Окрім того, очільник Луганщини додав, що йому особисто дуже б хотілося, щоб ми протягом тижня звільнили або Сватове, або Кремінну, або Старобільськ, або Рубіжне – немає різниці про який населений пункт йдеться. Але, якщо ми кажемо про ціну, то краще почекати ще тиждень-два, проте так все зробити й спланувати, щоб нам це далося малою кров’ю – з чим неможливо не погодитися.

До всього, Гайдай сумнівається, що вдасться деокупувати певні землі за тиждень, втім зазначив, що готуються штаби деокупації

“Ми зараз усе запустили, готуємо штаби, які при кожній військовій адміністрації будуть працювати одразу на організацію життєдіяльності тієї чи іншої громади після деокупації. Ми так їх і назвали – «Штаби деокупації»” – наголосив Гайдай.

До всього Сергій Гайдай розповів і про панічні настрої серед жителів так званих республік “днр-лнр”, адже ті не хочуть воювати та гинути на українській землі

“Звісно, в них були панічні настрої: особливо в перші дні після харківського контрнаступу вони всі були перелякані і втікали не тільки з новоокупованої території Луганської області, а навіть з Луганська, Алчевська і Стаханова. Просто збирали речі і їхали кудись вглиб Росії” – заявив Гайдай.

І насамкінець очільник Луганської ОВА оцінив шанси деокупації всіх земель, що були загарбані ще починаючи з 2014 року

Гайдай вважає ці шанси величезними.

“Я вам скажу, що прийде час, коли ми просто будемо стримувати своє бажання звільнити народ, який проживає в Білгородській чи Ростовській області. Тому що я впевнений: там багато людей хочуть створити Білгородську Українську Народну Республіку та референдум провести. Подивимось, як все це буде” – підсумував Сергій Гайдай.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *