Майора Холодного, який пʼяним наїхав на трьох курсанток, посадили на 6 років

Шевченківський райсуд Києва 3 квітня виніс вирок щодо майора Української військово-медичної академії Володимира Холодного, який напідпитку машиною збив трьох першокурсниць. Чоловіка визнали винним у порушенні правил дорожнього руху, що спричинило потерпілим тяжкі тілесні ушкодження.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Суддя Антоніна Кваша призначила Холодному 6 років позбавлення волі і заборонила на 3 роки водити транспортні засоби. Суддя змінила запобіжний захід і ухвалила взяти обвинуваченого під варту. У залі суду очікували конвоїри, щоб після оголошення вироку затримати Холодного.

Також задоволено позов військового госпіталю про стягненння із Холодного 249 тисяч гривень витрат на лікування потерпілих. Внаслідок дій майора у двох дівчат ампутували по одній нозі, у третьої були переломи ніг.

Нагагадаємо, шо інцидент трапився 25 серпня 2020 року приблизно о 16 год. 10 хв. Пʼяний майор наїхав на дівчат, які стояли на ґанку, чекаючи на свою свою першу війвськову форму.

Холодний служив у військовій частині і лише 13 серпня 2020, тобто за два тижні до аварії, був переведений до Академії на посаду начальника курсу факультету підготовки військових лікарів. Холодний пояснював, що перевівся в Академію за станом здоров’я своїх дружини і сина, які мають інвалідність. На попередній роботі він постійно мусив їздити в зону бойових дій.

У день ДТП майор формально перебував у відпустці, але з власної ініціативи з’явився на роботу, щоб допомогти отримати для курсантів речове забезпечення.

Вина Холодного підтверджується показаннями свідків і висновками експертів. Обтяжує покарання скоєння злочину в стані алкогольного спʼяніння.

Із показань потерпілих і свідків Холодний не один був пʼяний на роботі. Нетверезими були також двоє інших офіцерів — начальники 2 і 3 курсу в академії, Холодний мав стати начальником 1 курсу. «Ми зауважили, що вони всі п’яні», — розповіла одна зі свідків.

У дебатах 31 березня прокурорка Дарʼя Лисенко вимагала максимального покарання — 8 років увʼязнення, кажучи, що, попри неодноразові заяви про визнання вини, поведінка обвинуваченого в суді, а саме затягувння розгляду справи, не свідчила про щире каяття. Якщо Холодний не понесе реальне покарання, каже прокурор, то це негативно вплине на ставлення інших водіїв до правил дорожнього руху.

Потерпіла Галина Николин підтримала позицію прокурорки, кажучи, що Холодний є соціально безвідповідальною особою. Офіцери не можуть бути перед своїми підлеглими у стані спʼяніння і тим більше під дією алкоголю сідати за кермо.

— Своїми діями він наніс непоправну шкоду моєму здоровʼю. Наслідки аварії я відчуваю досі і в подальшому ситуація буде погіршуватися. Я постійно потребуватиму лікування, щоразу більш затратнішого і затратнішого. Через аварію я стала обмеженою у своїх фізичних можливостях. Будь-яка моя карʼєра зламана цією особою як військова, так і цивільна. Шкода, нанесена мені, забрала моє хобі – а саме спорт та подорожі. Я постійно відчуваю страх і тривогу перед автомобілями. Мене позбавили нормального сну. Я постійно просинаюся під звуки проїжджаючих автомобілів і на будь-які звуки… Незважаючи на те, що я пройшла курс лікування у психіатра, а після аварії чотири місяці не могла ні їсти, ні спати взагалі. Це зі мною буде до кінця життя. Кожного разу я згадую цей день – 25.08.2020 та бачу, що на місці події було близько 15 осіб, жертв могло бути набагато більше. Ніхто ніколи не поверне нам нашого здоровʼя, — сказала дівчина.

Потерпіла Тетяна Стінська підтримала суворе покарання.

— Майор Холодний замість того, щоб тікати від правосуддя, міг би відбути вже деякий час свого покарання. Якщо він надіявся, що за ці роки наші емоції стихнуть, це марно, тому що… (плаче) Він не знає, що таке вдягати протез кожного ранку, який не хоче вдягатись! Що таке на милицях ходити, які будуть з тобою до кінця життя. Як у 24 роки розбилося все твоє життя!

Третя потерпіла — Олександра Гуй — постраждала найбільше і від наслідків ДТП лікувалася у Німеччині. Показання суду вона раніше дала по відеозвʼязку і на оголошення вироку не прибула.

Адвокат Олександр Навродський сказав, що звинувачення Холодного у затягуванні справи — це лише емоції потерпілих.

— Він щиро кається і неодноразово просив вибачення у потерпілих… Те, що судовий розгляд тривав більше двох років, — не його провина… Вину визнає в повному обсязі з першого дня. 

Адвокат повідомив, що за останні два роки Холодний  начебто не міг влаштуватися на роботу і не мав жодного доходу, щоб допомагати потерпілим або ж хоча б утримувувати себе і свою родину.

Після повномасштабного вторгнення РФ Холодний, за словами захисника, просився на фронт, але через нерозглянуту кримінальну справу йому відмовляли.

Навродський звертав увагу, що його підзахисний скоїв ненавмисний злочин, із необережності, а також, що він має двох неповнолітніх синів, а також хвору дружину.

Тому адвокат просив призначити покарання нижче нижчого і звільнити Холодного від відбуття покарання, тобто дати йому 5 років позбавлення волі умовно.

Сам Холодний також просив для себе більш мʼякго вироку.

 Я готовий понести покарання, але не таке жорстоке. Це покарання не тільки мене, а й всієї моєї сімʼї, дітей. Якщо я на 8 років сяду, як вони будуть жити, що вони будуть їсти?! Це покарання всім… Я теж покараний, але іншим чином, я вже покараний. Прошу суд взяти до увагу, що я все життя нікому не робив зла, тільки добро. Пішов добровольцем у 2014-му на фронт. Допомагаю армії, займаюсь волонтерством, усім допомагаю. І вам (потерпілим — ред.) я також би хотів допомагати постійно, хотів, щоб був якийсь контакт між нами, щоб ми спілкувалися. Чим я можу, я б допоміг вам абсолютно… Чомусь зі мною не захотіли спілкуватись… Те, що процес був такий довгий, — я хотів послухать усіх свідків. Тому що я не знав, як це вийшло, як так могло статися. Це ненавмисний мій вчинок. Якщо мені хтось хоче заподіяти зло, це буде навмисний вже вчинок.  

Майора Холодного допитували в лютому 2021-го. Він визнав провину, попросив вибачення у дівчат і погоджувався на короткий судовий розгляд, тобто без дослідження усіх доказів та заслуховування свідків. Але потім передумав і захотів повного процесу. Після цього слухання справи тривало ще 2 роки.

Останні кілька місяців засідання пʼять разів поспіль відкладалися, тому що Холодний не міг забезпечити явку своїх свідків, але наполягав на їх допиті. Коли свідки вкотре не зʼявилися, суддя поставила питання про закінчення цієї стадії і повторний допит обвинуваченого та перехід до дебатів. Почувши це, Холодний заявив відвід судді, який задоволено не було. Вдруге давати свідчення Холодний відмовився, кажучи, що його позиція не змінилися з лютого 2021-го і він підтримує свої попередні пояснення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *