Екстрена новина,Знати кожному! Волосся дибки – прямо на Півдні!

ЗСУ готуються до масованих ударів окупантів по правому березі Херсонщини — про це заявила керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил Оборони «Південь» Наталія Гуменюк.

В Збройних силах України не виключають ймовірності масованих ударів окупантів по правому берегу Херсона

Вона зазначила, що зараз в Херсоні триває важка бойова робота військових, проте жителі міста її підтримують, що “дає прозорі натяки на те, що в нас буде не тільки хороший день, а і хороший сон”,

“Наразі триває військова бойова робота, вона досить важка і потужна, але місцеві жителі демонструють, що вони підтримують саме цю роботу”, – додала Гуменюк.

Вона додала, що на цьому етапі Дніпро є певною перепоною для подальшого просування, однак цю особливість ландшафту планують використовувати з користю для Збройних сил та Херсона.

“Ми розуміємо небезпеку, яка може бути, з лівого берега, де є укріплені позиції ворога і працюємо над тим, щоб забезпечити захист тим територіям, які на разі звільняються”, – зазначила вона.

Окрім того, за її словами, на деокупованих територіях регіону не виключено роботу ворожих ДРГ. Гуменюк також розповіла, що окупанти мінували великі ділянки місцевості перед відходом.

“Це замінування великих ділянок місцевості, доріг, об’єктів критичної інфраструктури та інших об’єктів соціального забезпечення, де люди можуть шукати собі поліпшення тих побутових умов, які окупанти цілеспрямовано погіршували протягом останніх днів, переконуючи їх евакуюватися. Тому треба не втрачати пильності”, – зазначила вона.

Тож Гуменюк підсумувала, що російські загарбники перебувають на лівому березі Дніпра, тому є небезпека масованих обстрілів визволеного міста.

Водночас українцям поки що не радять повертатися на деокуповану Херсонщину, саме тому що росіяни обстрілюють цю територію та енергетичні об’єкти регіону.

“Населені пункти у Бериславському районі, які вже були звільнені від присутності ворога, там постійні обстріли і погіршення ситуації. Страждає інфраструктура, комунікації.

Повертатися туди ми не рекомендуємо. Наближається зима і є ймовірність того, що відновити комунікації та обслуговування місцевого населення буде неможливо”.

До всього, речниця оперативного командування “Південь” розповіла, що після того, як президент Володимир Зеленський оголосив про звільнення 41 населеного пункту Херсонської області, робота Сил оборони триває.

“Можу сказати, що ці показники збільшуються та збільшуються – і кілометраж збільшується, і площі. Але ця робота настільки масштабна, що ще потребує уточнення та остаточних даних, які готує Генеральний штаб та обов’язково їх повідомить”, – сказала Гуменюк.

Вона наголосила, що зараз у Херсонській області Сили оборони продовжують позиційні бої та закріплення за собою територій, які звільнили від ворога.

“І дійсно, треба дочекатися”, – сказала речниця ОК “Південь”.

Додамо, спікер Оперативного командування “Південь” Владислав Назаров повідомив, що на півдні України ворог продовжує переміщувати війська на лівий берег Дніпра.

“Ворог продовжує перегрупування та здійснює заходи щодо переміщення військ на лівий берег Дніпра. Активно задіює інформаційний фронт, намагаючись виправдати свої маневри й звинуватити Сили оборони в шкоді місцевому населенню”, – сказав він.

Назаров додав, що обстановка в регіоні залишається складною та напруженою, але контролюється Силами оборони.

За його словами, окупанти продовжують грабувати населені пункти, з яких відступають, та спричиняють максимальну шкоду транспортній і критичній інфраструктурі.

“Відносно місцевого населення окупанти посилюють поліцейський терор, забороняючи переміщення по населених пунктах, посилюючи гуманітарну кризу. Продовжують дообладнання системи оборонних рубежів, мінування доріг, об’єктів інфраструктури. Є факти підривів цивільного населення”, – розповів спікер ОК.

Своєю чергою, підрозділи ЗСУ відпрацювали комплекс вогневих завдань протягом ночі, зокрема й по колонах ворожої техніки та по місцях зосередження підрозділів окупантів. Втрати дорозвідуються.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *