Вже тепер офіційно! Світ нарешті визнав: це перемога – Україна змінила все. Переломний момент – терміново

Після українського контрнаступу в Харківській області може виникнути “надія на закінчення війни”. Україна і тільки вона визначатиме майбутні умови миру. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля, якого цитує Le Journal du Dimanche.

За його словами, після українського наступу важливо здобути три уроки: “тепер українські сили нав’язують свій темп”, цей успіх “підтверджує європейський вибір” і ЄС “має посилити підтримку України”.

“Ми маємо посилити нашу підтримку України шляхом задоволення її значних військових та економічних потреб. Немає ілюзій, Путін не поступиться добровільно, і бойові дії можуть тривати довго. Але після українського контрнаступу в Харківській області можливо, народжується надія на припинення війни”, – зазначив Боррель.

Як підкреслив голова європейської дипломатії, “якщо Україна ще не виграла війну, то Росія, ймовірно, її програє”.

“Ми повинні спочатку закінчити війну задовго до того, як зможемо укласти мир. Українці і тільки вони мають визначити майбутні умови. Тим не менш, ми можемо уявити, що це логічно має на увазі відхід з української території, фінансовий внесок агресора у відновлення країни, яку він систематично прагнув знищити, моральне та кримінальне визнання винними у військових злочинах, масштаби яких ми, на жаль, поки що не знаємо”, – підсумував Боррель.

Зазначимо, Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас на нараді міністрів оборони та військового керівництва країн НАТО в Таллінні заявила, що головна мета Кремля – реалізація імперської ідеї через залякування, тому Росія погрожує світові голодом та ядерною катастрофою, веде енергетичну війну.

Каллас наголосила, що Кремль говорить про переговори, тому що сподівається отримати від них те, чого не зміг домогтися силою.

Саме тому не можна поступатися Росії навіть на дюйм, – наголосила естонська прем’єрка.

Каллас вважає, що під час війни світу доведеться адаптуватись до нової ситуації, а у відносинах із Росією це означає дотримуватися чотирьох принципів:

  • По-перше, це безумовна підтримка України. Ця підтримка наближає світ, тому Європі потрібно прискорити та збільшити надання військової допомоги Києву.
  • По-друге, Росія має бути притягнута до відповідальності за військову агресію, злочин агресії та воєнні злочини.
  • По-третє, ціна агресії для Росії «має стати непідйомною», для цього необхідно посилювати санкції та забезпечити її міжнародну ізоляцію.
  • По-четверте, НАТО життєво потрібна повністю надійна оборона.

У свою чергу, Голова Військового комітету Північноатлантичного Альянсу адмірал Роб Бауер у суботу запевнив, що НАТО не змінить підтримку України, проти якої веде повномасштабну війну Росія, з настанням зими.

Надзвичайна сміливість українських збройних сил і українського народу знову й знову братиме гору над опонентом. Союзники НАТО будуть підтримувати їх стільки, скільки необхідно. Наближається зима, але наша підтримка залишиться незламною”, – запевнив він.

За словами глави Військового комітету Альянсу, неспровокована війна Росії проти України стала початком нової доби глобальної безпеки і є більшою, ніж сама Україна.

“Нападу зазнав увесь міжнародний порядок, заснований на правилах. Це, а також терористичні угруповання, які використовують асиметричні засоби ведення війни і створюють глобальні й локальні кризи, а також Китай, який масово нарощує військові зусилля і вдається до небезпечної риторики, – усе це тяжіє над нами”, – зазначив Бауер.

Він наголосив, що перед НАТО стоїть “священне завдання захищати мільярд громадян, які живуть на його території, завжди планувати й думати наперед”. “І ми готові очікувати неочікуваного”, – наголосив адмірал.

Конференція Військового комітету НАТО розпочалася в Таллінні у п’ятницю. У ній беруть участь командувачі збройних сил союзників, які обговорюють питання стратегічного розвитку Альянсу. Вперше у заході беруть участь представники Фінляндії та Швеції.Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *