Вже з понеділка! ЄС піднявся – рішення, яке доб’є РФ остаточно: цього чекали всі! Українці в захваті

Європейський парламент розгляне резолюцію, у якій Російську Федерацію буде визнано терористичною державою.

Про це заявила депутатка Європарламенту Раса Юкнявічене, віцеголова групи Європейської народної партії (ЄНП) із закордонних справ.

У повідомленні, розміщеному на сайті групи ЄНП, найбільшої в Європарламенті, сказано, що напередодні саміту G20 на Балі група ЄНП висловила різке несхвалення присутності Росії на переговорах лідерів G20.

“Ми дозволяємо одному з керівників терористичної держави брати участь на рівних у дискусії про майбутнє світу – ось що означає дозволити Лаврову сісти за один стіл із рештою лідерів G20. Це неприйнятно. Ми ніколи не повинні вести переговори з терористами”, – наводяться у повідомленні слова Юкнявічене.

“Європейський парламент відкрито заявляє про це, і ми проголосуємо за резолюцію на пленарному засіданні наступного тижня, щоб класифікувати Російську Федерацію як терористичну державу”, – наголосила Юкнявічене.

Група ЄНП відкрито засуджує необґрунтовану, неспровоковану та незаконну російську агресію проти України після анексії Криму у 2014 році.

Нагадаємо, 13 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи одностайно ухвалила резолюцію, в якій Російська Федерація названа терористичним режимом.

Резолюція була ухвалена одностайно, за неї проголосували 99 депутатів, присутніх у залі, один утримався.

На осінній сесії ПАРЄ, яка триває у Страсбурзі, у четвер був представлений документ під назвою “Подальша ескалація агресії Російської Федерації проти України”.

У ньому вказується, що “ця агресія має бути однозначно засуджена як злочин сама по собі, як порушення міжнародного права та як головна загроза міжнародному миру і безпеці”.

До резолюції була внесена поправка, яка пропонувала “оголосити Російську Федерацію терористичним режимом”. Під час голосування її підтримали 79 депутатів, двоє були проти і один утримався.

ПАРЄ стала першою міжнародною організацією, яка визнала Росію державою-терористом.

Після цього, Росія оголосила про заборону в’їзду для деяких громадян Європейського Союзу та депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) у відповідь на “недружні дії”.

“Недружніми діями” російське зовнішньополітичне відомство називає ухвалення Європейським Союзом санкцій у зв’язку з протиправною анексією чотирьох областей України та ухвалення в ПАРЄ резолюції про визнання Росії терористичним режимом.

МЗС РФ вважає, що в Євросоюзі “багато років ігнорують відкриту дискримінацію і винищення київським режимом російського і російськомовного населення згаданих регіонів”. ПАРЄ ж закидають “втрату об’єктивності” й ігнорування “жахів, які творить київський режим останні вісім років на Донбасі, обстрілюючи мирне населення”.

Заборона в’їзду до Росії стосується “представників європейських комерційних структур із виробництва озброєнь і військової техніки, які беруть участь у постачанні своєї продукції київському режиму”, а також “окремих депутатів ПАРЄ”.

Повного переліку людей у “чорному списку” Росія цього разу не навела.

Варто зазначити, що комітет у закордонних справах Палати депутатів парламенту Чехії також ухвалив резолюцію про визнання російського режиму терористичним.

“Комітет у закордонних справах визначає нинішній російський режим як терористичний відповідно до резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи”, – йдеться у резолюції.

За резолюцію проголосували 12 з 14 депутатів, які входять до складу комітету.

Депутати засудили агресію Росії в Україні та, зокрема, напади на мирне населення, цивільні об’єкти та ключові об’єкти інфраструктури.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *