3eленськuй вiдрeаrувaв на сkaндaл з рoзкрaдaнням у Mlнoбoрoнu: я їх nоnередuв, якщо це вuявuться nрaвдoю, то noлетять найвuщі гoлoвu

Журналісти заявили, що Міноборони закупляє продукти для військових за у рази завищеними цінами. Через скандал керівництво відомства вже викликали у Раду.

ЗМІ оприлюднили угоду, яку уклали у Міноборони України. Мовиться про харчування для військових, які перебувають у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях. Журналісти наголосили: захисники перебувають далеко від лінії зіткнення. Апелювати до того, що доставлення на “нуль” може зробити будь-яку закупівлю суттєво дорожчою, не вдасться.

Журналісти порівняли ціни, за якими продукти закупляє Міноборони, цінами у столичних супермаркетах. Навіть роздрібні, а не гуртові ціни у Києві – суттєво дешевші.

Наприклад, Міноборони закупляє:

  • куряче яйце по 17 гривень за штуку;
  • картоплю по 22 гривні за кілограм;
  • цибулю по 42 гривні за кілограм.

Мар’яна Безугла – заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки – заявила, що станом на січень 2023 року Державна аудиторська служба України проводить перевірку Міноборони. Вже очікують резонансних висновків.

Безугла наголосила, що Міноборони зробило дуже багато упродовж повномасштабного вторгнення Росії в Україні. Водночас залишити корупційні ризики поза увагою – неможливо.

Щодо закупівель в Міністерство оборони України: такі націнки не тільки по харчуванню. І комплекс питань не обмежується, а чи може міністерство закупати китайські дрончики,
– заявила Безугла.

Федір Веніславський – член комітету ВРУ з питань нацбезпеки – заявив, що, на жаль, люди, які хочуть нажитися на забезпеченні військових, досі є у державних структурах. Зокрема, у Міноборони. Питання з продуктами для ЗСУ вже декілька разів ретельно досліджували на засіданні комітету. Водночас притягнути винних до відповідальності наразі не вдається.

Михайло Подоляк в ефірі телеканалу “Рада” зауважив, що, на жаль, у будь-якій війні є герої та мародери.

“На жаль, щурі існують. І їм байдуже, що вмирають люди. Їм байдуже, що багато крові. Вони хочуть бути мільярдерами чи мільйонерами. Питання в тому, якою є держава”, – заявив Подоляк.

Подоляк зауважив, що Україна має пройти іспити та провести аудити. Зокрема, щодо публікації про ціни на продукти. Якщо завищення цін на продукти справді було, потрібно провести розслідування та суворо покарати відповідальних.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *