0cь і вcе! Дніпрօвський Прօфесор, який не захотів викладати українською пішօв на відчайдушний крок і самօстійно звільнився з “політехніки”

У Дніпрі з Національного технічного університету “Дніпровська політехніка” звільнився викладач курсу “Ціннісні компетентності фахівця” професор Г*, який на прохання студентів викладати державною мовою, відмовився. Чоловік не схотів більше працювати у виші. Про це ТСН.ua розповів проректор університету Юрій Хоменко. “Його не відсторонено від викладання. Він прочитав скаргу, подумав і пішов з університету. Всі методичні матеріали у нього були українською мовою. Що там сталося між ним і студентами – інша справа. Тут немає про що говорити, бо викладач звільнився. Є різні студенти, у нас 60% контингенту – студенти з Донбасу, більшість з них не проти викладання російською, викладачі завжди йдуть на поступки і викладають тією мовою, якою просять”, – сказав ТСН.ua проректор Національного технічного університету “Дніпровська політехніка”. На сторінці вишу у соцмережі заперечують інформацію, що викладачі Дніпровської політехніки нехтують вимогами мовного законодавства і воліють викладати російською мовою.

“На підставі поданої студенткою скарги в університеті створили комісію, до якої увійшли представники його керівництва та викладачі. У підсумку фігурант інциденту подав заяву на звільнення, яку задовольнили 23 жовтня. Відповідь на скаргу направлена її подавачу у відповідний до встановленого закону термін. Нагадуємо, викладачі та студенти НТУ “Дніпровська політехніка” захищали суверенітет України у зоні АТО/ООС і активно займались волонтерством. Ми маємо чітку позицію, блискавично зреагували на інцидент і встигли вже закрити справу”, – йдеться в повідомленні пресслужби університету.

 

В соцмережі обговорили конфліктну ситуацію, що виникла між студенткою та викладачем. Особисто я понад 35 років викладав в цьому університеті. На жаль, це – правда. Половина викладачів дійсно викладає російською мовою. Біда не в тому, що вони у віці і їм важко, біда в тому, що такі вчителі не поважають українську, а ще і “грубо” поводяться, і це правда, не можете – навчайтеся, ви вчите дітей, студентів. Не подобається українська, то вперед до Ростова. Державна мова – українська, тож навчайтесь українською. Іноземці, які в нас навчаються, спроможні вивчити нашу державну мову, а ви ні? Сьогодні до мене приходив студент з Алжиру, який за рік вивчив українську мову і вільно нею спілкується. А є викладачі, що все життя прожили в Україні, але так і не можуть її вивчити.

Моя донька теж навчається у політехніці, і теж була подібна ситуація, донька зробила зауваження, і викладач без проблем перейшов на українську. Хто то був, і яка дисципліна, не пам’ятаю. Можливо, річ у тім, як викладачу дитина зробила зауваження? Звільнення не вихід, і так не вистачає фахівців. А тим, хто знов пише про “брєд з мовами” – вчіть державну мову, викладання у вишах державною, і дітям, що 11 років у школі навчалися українською, дуже важко засвоювати матеріал російською, навіть якщо вони російськомовні у повсякденному житті. Як це страшно чути, в своїй рідні Україні, але радує те, що молодь прагне до української мови, культури, звичаїв і головне не соромиться цього. Чому не виконується Закон “Про державну мову”? Хто має за цим стежити? Допоки не слідкуватимуть за виконанням законів України, доти буде таке болото! Професора цього обожнюю! Колись багато років тому мала щастя слухати кілька його бесід в філософському клубі. Він єдиний міг правильно оцінити ситуацію і мудро керувати публікою. Побачивши це фото зраділа. Навіщо псувати життя літній мудрій людині? Нагадаємо, що у Дніпрі у Національному технічному університеті “Дніпровська політехніка” викладачі відмовляються викладати курс державною мовою. Про це у соцмережі розповів батько однієї зі студенток .

Він повідомив, що викладач предмету “Ціннісні компетентності фахівця” професор Г* на прохання студентки навідріз відмовився викладати українською мовою. Думку автора опубліковано без жодних змін синтаксис та орфографію збережено. За новими правилами соц мережі Фейсбук уся інформація яка не підтвердженна офіційними довідками, штампами та печатками не може бути опублікована як новина, а всі видання які публікують таку інформацію є прибічниками сил зла, саме тому від сьогодні ми публікуємо усі матеріали з поміткою “Думка автора”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *