Молимось .. Терmін0во! Пօчався бій за Бахмут! Прямо зараз наші хлօпці роблять неможливе! Молимось

У районі того ж Бахмута зараз тяжко не лише тому, що противник кинув туди дуже потужні сили, зазначає експерт Міжнародного інституту демократій, військовий експерт, екскомандир 2-ї роти 24-го батальйону “Айдар” Євген Дикий в інтерв’ю “Телеграфу”.

Справа ще в тому, продовжує Євген Дикий, що бої ведуться у міській забудові. Точніше, у тому, що від неї лишилося.

“Це — битви в руїнах. Контактний піхотний бій, коли ти близько бачиш противника, коли справа доходить мало не до рукопашної. У такій ситуації нам не допоможуть реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) HIMARS, тут не має значення перевага в техніці. “Броня” (що наша, що російська) до залишків Бахмута практично не заїжджає, тому що живе там лічені хвилини. Там практично цілодобово йде страшний піхотний бій, якого світ не бачив, напевно, з Другої світової. Такий собі міні-Сталінград”, – розповідає експерт.

Інша ситуація, за його словами, – бої під Вугледаром. Там окупанти не змогли дійти до забудови. Ті лічені кілометри відкритого простору, які їм доведеться подолати, перетворилися для загарбників на величезну братську могилу. Тижнями вони намагаються це зробити, але їхні бронеколони ефективно знищуються далеким вогнем ЗСУ, причому практично без втрат з нашого боку.

“У Бахмуті, на жаль, про таке ведення бою говорити вже не доводиться. А в умовах міських боїв перевага саме в “гарматному м’ясі” грає на руку росіянам, — пояснює Євген Дикий. — Так, ми можемо сміятися з цих “мобиків”, з того, яка низька їхня підготовка та мотивація. Говорити, що три-чотири таких “вояки” не замінять одного професійного бійця. Але 30-40 – замінять. Тим більше, що і з нашого боку воюють не суцільні “рембо”. Так, українські бійці набагато краще мотивовані, оснащені, розумніші (рівень розвитку у нас вищий, ніж у росіян), але з точки зору професійної підготовки – вони теж в основному не кадрові військові, а мобілізовані. Російське вторгнення вирвало їх із мирного життя. Так що професійний рівень середнього українського та російського мобілізованого відносно схожий. І нашу мотивацію на окремих ділянках фронту ворог просто перебиває своєю кількістю. Тим самим повільним продавлюванням нашої оборони на локальних частинах фронту”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *