Щoйнo! В ООН прийняли iсторичне рішення! Рoсія за все зaплатить ФОТО

Генеральна Асамблея ООН на спеціальній сесії в понеділок ухвалила резолюцію авторства України та ще майже пів сотні держав, в якій міститься заклик до росії відшкодувати збитки, завдані повномасштабною агресією.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

За резолюцію проголосували 94 країни, ще 73 утрималися. Проти резолюції висловилися 14 країн: Багами, білорусь, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Ефіопія, Іран, Малі, Нікарагуа, росія, Сирія, Центрально-Африканська Республіка та Зімбабве.

Держави ООН, які підтримали документ, визнають, що “російську Федерацію має бути притягнуто до відповідальності за будь-які порушення міжнародного права в Україні або проти України, включно з її агресією на порушення Статуту Організації Об’єднаних Націй, а також будь-якими порушеннями міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини, і що вона повинна нести правові наслідки всіх своїх міжнародно-протиправних діянь, включно з відшкодуванням шкоди, зокрема будь-якої шкоди, заподіяної такими діяннями”.

Також вони визнають необхідність створення у співпраці з Україною “міжнародного механізму для відшкодування збитків, втрат або шкоди, що є наслідком міжнародно-протиправних діянь російської Федерації в Україні або проти України”.

Резолюція рекомендує створення членами ООН у співпраці з Україною “міжнародного реєстру збитків для реєстрації доказів, заподіяних усім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна внаслідок міжнародних протиправних діянь росії в Україні”.

Нагадаємо, в понеділок Генасамблея ООН зібралася на спеціальну сесію, де розглянула проєкт резолюції про створення механізму компенсації Україні збитків, завданих розв’язаною росією повномасштабною війною.

Постійний представник України при Організації Сергій Кислиця, який презентував документ, наголосив, що голосування за резолюцію не означає приставання на бік однієї зі сторін конфлікту, адже йдеться про підтримку Статуту ООН, його цілей і принципів та міжнародного права загалом.

Ще у вересні стало відомо, що Україна лобіює в ГА ООН ухвалення резолюції, яка стане основою для створення міжнародного механізму компенсації, який може призвести до арешту російських державних активів за кордоном на суму до $300 мільярдів.

На зображенні може бути: текст «Voting Started Item Draft resolution A/ES-11/L.6 Furtherance of remedy reparation for aqgression aqainst Ukraine AFGHANISTAN CAMEROON FINLAND +KUWAIT XNEPAL HCANADA +FRANCE XKYRGYZSTAN +NETHERLANDS 14-Nov-22 KANGOLA BARBUDA 13:18:08 HAUSTRALIA HAUSTRIA XSAUDI ARABIA XCONGO KLEBANON XLESOTHO NICARAGUA UKRAINE XUNITED XGRENADA +GUATEMALA XNIGERIA BAHRAIN XBANGLADESH +SEYCHELLES EMIR. TLIECHTENSTEIN +SINGAPORE XBELIZE HURUGUAY XUZBEKISTAN XMADAGASCAR OF SLANDS XMALAYSIA MALDIVES VENEZUELA GUINEA +MALTA XINDONESIA XBOTSWANA +PHILIPPINES DOMINICAN +ECUADOR XEGYPT ZIMBABWE ISLANDS +PORTUGAL HQATAR DARUSSAL.. IRELAND XISRAEL +MEXICO BURKINA FASO GUINEA +SWITZERLAND ERITREA MOLDOVA XICAMBODIA THAILAND XJORDAN MONTENEGRO +FIJI XMOZAMBIQUE IN FAVOUR:94 KIRIBATI XSAINT XTRINIDAD TOBAGO +NAURU TURKMENISTAN MARINO FTÜRKYYE SAO TOME PRINCIPE XUGANDA AGAINST:13 ABSTENTION:74»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *