Що буде далі? російські окупанти хочуть дійти до Лимана. Чи залишать у такому випадку українські військові Бахмут

На тлі новин про ймовірний наступ РФ з’являється інформація про можливі напрямки в планах росіян

Так, російські окупанти хочуть дійти до Лимана. Чи залишать у такому випадку українські військові Бахмут, розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в інтерв’ю українському виданню

“Якщо ми кажемо про сили та засоби, то Кремінна на сьогодні перебуває у найбільш незручному становищі щодо здійснення якихось наступальних дій в напрямку, наприклад, Лиману. Тому що Збройні сили України останній місяць біля Кремінної збільшували свій плацдарм. І зараз, щоб його відвоювати, потрібно використовувати досить потужний ресурс. Чи є він у росіян, це важко сказати, точніше – вони накопичували його, але чи мають вони його у достатній кількості. Вони мають у районі Кремінної приблизно до 9 тисяч особового складу. Це, на мій погляд, недостатньо для того, щоб собі прокласти шлях до Лиману. Це, можливо, буде достатнім, для того, щоб імітувати наступальні дії, просунутись, зайняти якусь позицію, але не більше того. Зайняти якісь локальні території, здобути якісь локальні перемоги”, – пояснив експерт.

Якщо говорити про більш масштабний наступ, то, на думку Коваленка, накопичення сил і засобів на Донецькому плацдармі відбувається. І, дійсно, є загроза того, що на Донецькому плацдармі можуть з’явитися передумови для наступу на трьох напрямках:

Бахмут;
Авдіївка;
Вугледар.

“Якщо ми кажемо про ситуацію на сьогодні, то я не виключаю, що це ризики саме у секторі Бахмута, бо там сконцентровано дуже велику кількість десантної компоненти. Її недостатньо для того, щоб повноцінно атакувати Бахмут. Але, як я бачу, вони намагаються зараз не стільки атакувати Бахмут, саме зайти в Бахмут та розпочати міські бої. Оскільки російські підрозділи, скажімо так, у форматі міського бою – ніякі. Ось як можемо охарактеризувати саме росіян. Але, якщо буде перерізано основні логістичні артерії, а саме зараз вони намагаються це зробити – перерізати трасу забезпечення Бахмута, то це може становити загрозу. Отже, до того, як буде перерізано основні артерії, може відбутися виведення з Бахмута Збройних сил України. З іншого боку, поки що ці артерії не перерізано. Отже, Бахмут продовжує тримати оборону”, – підсумував Олександр Коваленко.

Військовий експерт Михайло Притула вважає, що очільник Росії скоріше за все розраховує не стільки на власні сили.

Абсолютно, це спроба зірвати наш контрнаступ, тому що втрата для Путіна, наприклад, Донецької, Луганської області чи Криму – це втрата фактично його посади та життя,
– пояснив він.

Михайло Притула повідомив, що очікувати, що ймовірний повторний наступ росіян буде масштабним не слід. Над усе це буде спроба чи навіть слабка пародія взяти реванш.

У порівнянні із тим, що було навесні минулого року, то це дуже звужений варіант,
– зосередив увагу він.

На думку військового експерта, весною 2022 року противник заходив на українські території майже по всіх напрямках, які тільки були можливі.

“Він не наступав лише по одному напрямку, який показував Кирило Буданов на своїй мапі ще в листопаді 2021 року. Це напрямок Коростень–Житомир–Крижопіль”, – пояснив він.

Притула зауважив, що зараз ворог може використати лише один, а максимум два напрямки.

Він готував знову ж таки цей наступ майже рік, збирав по засіках, а те, що він набрав – “розпакування” покаже,
– розказав він.

За словами військового експерта, Путін прагне показати, що до річниці війни проти України йому вдалося чогось досягти. Проте насправді ворог не має ніяких успіхів і навіть не може на них розраховувати.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *