шокуюча новина : 15 хвилини тому! Україна в НАТО – вже почалося ! В Брюсселі, всі деталі!

Віцепрем’єрка-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що заявка України на вступ до НАТО вже на шляху до Брюсселя.

Про це вона сказала в етері єдиного телемарафону,.

«Звернення вже на шляху до Брюсселя, все оформлено, воно вже найближчим часом надійде до штаб-квартири та країн-союзників», — йдеться у повідомленні.

Заявка на членство в НАТО

Президент Володимир Зеленський 30 вересня заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку. Зробив він це після того, як глава рф володимир путін оголосив про анексію чотирьох областей України: Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської. 2014 року росія анексувала АР Крим.

В ОП кажуть, що ці рекомендації розробила група експертів, серед яких були й колишні прем’єр-міністри, під керівництвом очільника Офісу президента Андрія Єрмака та ексгенсека НАТО Андерса Фог Расмуссена. Їх розробили за дорученням президента Володимира Зеленського.

Так, у рекомендаціях закликають створити Київський безпековий договір, який має об’єднати Україну та держави-гаранти. Очікується, що основна група союзників візьме зобов’язання щодо підтримки ЗСУ, а ширша група надасть невійськові гарантії, побудовані довкола санкційних механізмів.

Єрмак наголосив, що угода щодо безпекових гарантій для України не має бути заміною вступу до НАТО — вона має бути засобом забезпечення безпеки, доки цей вступ не відбудеться.

Зеленський закликав міжнародних партнерів відгукнутися на українські пропозиції щодо гарантій безпеки, які зможуть діяти, поки триватиме процес приєднання України до НАТО.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван вважає, що процес вступу України до НАТО «потрібно розпочати в інший час», а зараз найкращий спосіб підтримати Україну — це практична допомога на місцях.

рямої відповіді, чи готовий Альянс прийняти Україну, не давав і генсек організації Єнс Столтенберг. А ось міністри закордонних справ Литви, Латвії, Естонії та Канади заявили, що підтримують якнайшвидший вступ України до НАТО.
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк пояснив, що існують певні процедури. Проте зараз і НАТО, і ЄС «переосмислюють свої концепції, свої позиції, свою надмірну бюрократію», зазначив Подоляк.
А яка процедура вступу?
Північноатлантичний договір передбачає, що приєднання до НАТО нової країни мають схвалити всі члени Альянсу: ця процедура зараз триває щодо вступу Фінляндії та Швеції. 1999 року в Альянсі схвалили механізм плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) — програми з п’яти пунктів, де розглядаються політичні та економічні питання країни, її оборона та військовий потенціал, ресурси, безпека та правові питання.
До 24 лютого українська влада неодноразово просила в НАТО надати їй цей план, але не отримувала. А втім, після повномасштабного вторгнення Фінляндія та Швеція подали заявки на вступ до НАТО без ПДЧ. А у травні тимчасова повірена США в Україні Крістіна Квін зазначила, що Україна може вступити до НАТО без Плану дій щодо членства, як Фінляндія та Швеція, оскільки це ніколи не було юридичною вимогою для приєднання до Альянсу.
Зрештою в серпні віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна вже не прагне отримати План дій щодо членства в НАТО, — хоче приєднатися до Альянсу без цього документа, як це зараз роблять Швеція та Фінляндія.

Нагадаємо, Ще у березні Україна пропонувала росії провести референдум щодо відмови від курсу на НАТО, але натомість отримати гарантії безпеки від окремих країн. Ключова вимога — зобов’язання мають бути аналогічні статті 5 НАТО.

Згодом представники Туреччини, Італії та Німеччини заявили, що готові стати гарантами. Проте обіцяти взяти на себе зобов’язання у разі необхідності застосувати збройну силу вони не поспішали. Так, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що гарантії за зразком статті 5 НАТО не готова давати не лише Туреччина, але й США, Велика Британія та Канада.

Зрештою перемовини між Україною та росією призупинилися, а у Києві знову почали наголошувати на важливості зближення з НАТО.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *