Цей день настав! Північ Донбасу під контролем ЗСУ – фронт в крові: диво на фронті! ЗСУ вдалося неможливе!

Після визволення Ізюму українська армія створює собі оптимальні умови у новій битві за Донбас.

Визволення армією України Ізюму Харківської області призвело до того, що українські війська фактично контролюють північ Донбасу. З’являються вигідніші варіанти для наступу. Українські сили ламають російську армію та знищують її найкращі підрозділи. Проте попереду очікуються тяжкі бої. Про це заявив директор Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан.

В інтерв’ю «Главреду» він розповів, що після деокупації Ізюму українська армія отримала більше можливостей для подальшого наступу на Донбасі.

«Україна створює для себе набагато кращі умови. Звільнення Ізюму призвело до контролю фактично над північчю Донецької та Луганської областей. Створюються вигідніші передумови для битви за Донбас. Сьогодні вже чуємо такий жарт: Путін сказав, що треба виходити на адміністративні кордони Донецької області до 15 вересня – ВСУ якраз і виконують це побажання», – зазначив Кузан.

Також він додав, що ЗСУ продовжують трощити війська РФ, проте на Україну чекають важкі бої.

«Але нам треба розуміти, що попереду на нас чекають важкі та затяжні бої. Треба до них готуватись. Однак ми поступово ламаємо російську армію і вже знищили всі її найкращі підрозділи», – наголосив Сергій Кузан.

Українські військові продовжують свій впевнений контрнаступ у Харківській області, що певною мірою дає українським військам контроль півночі Донбасу. Однак, саме звільнення Донбасу від окупантів відбудеться у два етапи.

Олександр Коваленко вважає, що після блискавичного розгрому окупантів на Харківщині в бойових діях настане пауза.

Збройні сили України після розгрому окупантів у Харківській області сконцентрують зусилля на звільненні територій Донбасу, захоплених 2022 року. Після цього українська армія змінить характер бойових дій і розпочне другий етап звільнення регіону.

Такий прогноз озвучив військовий експерт Олександр Коваленко на Youtube-каналі ТСН.

На його думку, на сьогодні Донецьк не є пріоритетним об’єктом для звільнення.

“Дійсно, його буде звільнено, але якщо саме зараз ми будемо займатися Донецьком, це буде відволікання великої кількості ресурсів, які потрібні на інших напрямках. До того ж, звільнення Донецька, це в першу чергу, якщо ми розглядаємо такий сценарій, використання підрозділів у форматі міського бою. Це досить довготривалі бої, вони потребують великої кількості ресурсів”, – зазначив Коваленко.

Експерт вважає, що на сьогодні більш вірогідним буде наступний сценарій розвитку подій:

“Після звільнення Харківської області підрозділи Збройних сил України можуть розпочати звільнення частини Луганської та Донецької областей, яка була окупована 2022 року, тому що там відсутня досить щільна лінія оборони з боку окупантів. Якщо ми кажемо про частину, яка була окупована від 2014 року, за ці роки вони змогли облаштувати лінію оборони, фортифікаційні споруди там були зроблені. До того ж, вони концентрують свої підрозділи на цій локації, щоб зайняти оборону та тримати її максимально довго”.

Після того, як буде звільнено частину Донецької та Луганської областей, захоплену 2022 року, розпочнеться другий етап звільнення цього регіону.

Роль мобільних штурмових підрозділів відійде на другий план. На перший план буде висуватися артилерія, яка буде ці лінії оборони поступово крок за кроком знищувати… Саме тому буде, на перший погляд, пауза. Але з іншого боку, комбіновано будуть звільнятися інші території – Запорізька область, Херсонська і так далі, – пояснив Коваленко.

Тим не менше, основних цілей наші ЗСУ досягнуть. Контранступ українських військ з кожним днем наближає нашу країну до повернення своїх кордонів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *