Страшна новина для країни!про це мовчить Генштаб:Зайняли Бахмут? Офіцер ЗСУ зізнався

Станом на 6 лютого російським окупантам вдалося зайняти більше третини Бахмута Донецької області, який обороняють українські бійці.

Про це повідомив командир підрозділу ЗСУ Денис Ярославський.
За його словами, росіяни зайняли місто частково: промзону та приватний сектор уздовж річки. Противнику вдається проривати невеликі ділянки фронту та наближатися до позицій Збройних сил України.

“Зараз місто постійно, систематично знаходиться під ворожим мінометним вогнем”, – зазначив військовий.

Також ворог взяв під вогневий контроль дві ключові дороги, які ведуть з українського тилу у напрямку Бахмута, та прагнуть остаточно перерізати шляхи постачання міста.

При цьому місто штурмують не бійці ПВК “Вагнер”, а регулярні частини російської армії. Навіть якщо це мобілізовані, то, очевидно, частково розбавлені.

“Вони розмовляють професійною військовою мовою. Це справді всі критерії та дії, що підтверджують, що це регулярна армія Російської Федерації. Так, вона навчена – це не можна недооцінювати…”, – розповів він.

Офіцер в ефірі Апостроф TV припустив, що російським окупантам під силу взяти Бахмут.

“Я би не став говорити, що росіяни не можуть взяти Бахмут, що вони тисячами гинуть, не можуть зайти в лоб та інше. Це дуже важкий напрямок, і ворогу вдається і в лоб заходити, і брати під вогневий контроль важливі логістичні траси… Бахмут страждає, там кожні 5-10 хвилин щось прилітає в будівлі. Вуличні бої зараз йдуть у промзоні, тобто вони взяли певну частину міста, ми це контролюємо, але це дуже і дуже важко”, – уточнив він.

Денис Ярославський зазначив, що росіяни намагаються взяти місто не лише в лобову, а й відрізати від логістичних шляхів. Їм це частково вдалося на одній із трас, де вже не можуть пересуватися ні ЗСУ, ні волонтерські групи.

“Ми пообіцяли цивільним у Бахмуті та самі собі, що не відступимо з міста, і я сподіваюся, що ми його втримаємо. Але ми всі бачили, що було з Соледаром та іншими містами, де ми воювали і витратили дуже багато ресурсів. Але ми тут, ми тримаємось і я дуже сподіваюся, що якнайшвидше надійде важка наступальна техніка, тому що це наш єдиний шанс вибити ворога і вибити навіть далі, чим там, де ми знаходимося”, – повідомив він.

Раніше повідомлялось, що в українських військових у разі відступу з Бахмута, за який ведуться запеклі бої, можуть виникнути додаткові труднощі при подальшому звільненні міста.
Про це в ефірі Апостроф ТБ розповів військовий експерт, учасник миротворчих місій, полковник запасу Сергій Грабський.

“Зараз у боях за Бахмут нам допомагають інженерні спорудження та природний ландшафт, про що казав командувач Сухопутних військ. Саме через це нам потрібно утримувати цю територію.Треба розуміти, що ми можемо відступити, але потім нам відвойовувати ці землі, а тоді ті чинники, які нам зараз допомагають, стануть нам на заваді”, – зазначив Грабський.

За словами експерта, коли ми з вами говоримо про дати можливого наступу, фактор Бахмута є таким фактором, який змушує ворога постійно переносити ці дати.

“Бо вони влізли в цю бійню, з якої ніяк не можуть вилізти, і відправляють туди найкращі війська, фактично знищуючи їх. І це змушує їх переносити терміни наступальної операції. Тому, зокрема, Бахмутський фактор впливає на ті 10 днів, про які говорила Financial Times, і чому я сумніваюся, що росіяни щось зможуть зробити найближчим часом”, – вважає полковник.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *