Ситуація на межі! Командир влетів: вся правда про Бахмут – штурм за штурмом, ЗСУ дають відсіч!

Як розповів командир батальйону “Свобода” Національної гвардії України Петро Кузик 24 каналу, все ж таки розпрощатися із бажанням захопити Бахмут окупанти не можуть.

Натомість агресори намагаються змінити тактику і замість “вагнерівців”, які не змогли захопити місто, на цю ділянку фронту присилають військових регулярної армії.

Він зазначив, що ситуація на фронті зараз важка.

За його словами, ворог намагається розвинути успіх у напрямку Соледара.

Також він не полишив спроби взяти Бахмут і намагається його оточити з двох сторін, тому посилив свої старання в штурмі,– підкреслив командир батальйону “Свобода”.

Він наголосив, що ворог і далі зазнає величезних втрат.

“Зараз менше, тому що “вагнера” закінчились і йдуть більше кадрові російські військові. Вони працюють більш обережно і стримано, але все ж таки намагаються протиснутись на окремих ділянках”, – розповів він.

Кузик повідомив, що окупанти застосовують артилерію всіх калібрів.

“Авіація буквально сьогодні відпрацювала по наших позиціях. Так само наша арта класно працює”, – зазначив він.

За його словами, жодних деморалізуючих настроїв у військових немає і не може бути.

Тим більш в наших підрозділах – маю на увазі батальйон “Свобода”. І наші “сусіди” справа і зліва так само міцно стоять. Вбивають всіх, хто намагається до них полізти. Стоїмо, працюємо,– наголосив командир батальйону “Свобода”.

Він зауважив, що в останні дні покращилась погода, тому стало легше. Також БК (боєкомплект – 24 Канал) підвезли.

“Відоме словосполучення “важка, але стабільна ситуація” найбільш відповідає дійсності”, – наголосив він.

Перед російськими окупаційними військами зараз стоять два завдання на фронті в Україні – завдання мінімум та максимум.

Про це розповів в ефірі загальнонаціонального телемарафону керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, коментуючи активізацію боїв на Донбасі.

За словами військового експерта, завдання мінімум окупантів полягає в захопленні Донецької та Луганської областей.

– У них, очевидно, є два завдання: мінімум і максимум. Завдання мінімум – це захопити Донецьку область, отримати повноцінний контроль над Луганською і стабілізувати фронт. Тобто залишити за ними те, що вони окупують. Для них надзвичайно важливий Південь – це сухопутний коридор на Крим, – зазначив Мусієнко.

Він уточнив, що саме тому російські війська намагаються активізувати бойові дії там, де можуть, щоб відтягувати українські сили.

– Завдання максимум – спробувати розширити плацдарм і висунутися далі з метою збільшення окупації української території, – пояснив експерт.

Він наголосив, що саме під ці завдання в РФ зараз продовжують мобілізацію та перекидають сили на фронт. Зокрема, була частково відновлена 1 танкова армія РФ, яку Збройні сили України практично знищили під час повномасштабної війни.

Ця танкова армія РФ проходила навчання на території Білорусі, а тепер командування перекинуло її в район міста Валуйки (Бєлгородська область), де є пункт дислокації російських військ.

За словами Мусієнка, загалом ворог зараз концентрується на трьох напрямках:

Перший – він планує з флангу зайти в тил українському угрупованню військ, яке рухається в напрямку міста Кремінна на Луганщині. Саме для цього командування РФ перекинуло 1 танкову армію в район Валуйок. Агресор хоче блокувати просування українських військ на Луганщині та розраховує на велику кількість живої сили – своїх мобілізованих.
Другий – бойові дії в районі міст Бахмут – Соледар. Ворог планує рухатися з Соледара на північний схід – в напрямку Білогорівки, Сіверська, проте ЗСУ відбивають атаки.
Третій – Запорізький напрямок “як супутній для того, щоб рухатися на Донеччині”. Окупанти бачать, що лінія оборони ЗСУ під Бахмутом міцна, і намагаються обходити наші сили з півночі та з півдня.
– Треба сказати, що попередні кілька діб, коли ворог намагався інтенсифікувати бойові дії на Запорізькому напрямку, для них не увінчалися успіхом. Вони посилили обстріли, почали вилазки своїх груп, але успіху не мали, – додав Мусієнко.

Військовий експерт уточнив, що зараз простежується більш інтенсивне застосування живої сили, штурмових груп РФ. Це може свідчити, що в окупантів не на всі напрямки вистачає артилерії та важкого озброєння.

Крім того, російські війська почали відтягувати свої сили, побоюючись української далекобійної зброї: наприклад, перебазували військові гелікоптери з-під Мелітополя в бік Бердянська.

За оцінками Мусієнка, начальник генштабу РФ Валерій Герасимов, який нещодавно став командувачем російських військ в Україні, почав активніше використовувати на фронті десантні війська, попри те, що вони раніше зазнали великих втрат.

Військовий експерт також не виключає, що під командуванням Герасимова війська РФ можуть готувати ракетні удари по військових об’єктах перед наступальними діями.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *