Ну, що зраднику, дійшла і до тебе черга: ТІльки що було прийнято рішення гнати Шуфрича з голови комітету. І не тільки його

Громадськість закликає Верховну Раду зняти нардепа від забороненої партії “Опозиційна платформа – За життя” Нестора Шуфрича з посади голови Комітету з питань свободи слова.

Також всі інші народні депутати, які були обрані від ОПЗЖ, мають втратити більшість своїх повноважень і не впливати на ухвалення рішень на державному рівні. Спільну заяву опублікували низка громадських організацій і журналісти.

“Станом на зараз обидві групи, які утворилися після розпуску фракції ОПЗЖ, мають значну кількість керівних посад у комітетах”, – заявили.

Заяву підписали, зокрема, рух “Чесно”, Центр протидії корупції, Bihus.Info, Фундація DEJURE, Інститут законодавчих ідей, Громадський рух “Відсіч”.

“Ми, представники громадського сектору та ЗМІ, вимагаємо у Верховної Ради невідкладно розглянути постанову щодо зняття з посади голови Комітету з питань свободи слова, фігуранта Реєстру держзрадників Нестора Шуфрича, який був обраним в 2019 році від забороненої партії ОПЗЖ. Неприпустимо, щоб у парламенті Комітет свободи слова очолював представник забороненої в країні партії, який, які і інші народні депутати ОПЗЖ, досі мають право доступу до державної таємниці”, – сказано в заяві.

За дев’ять місяців повномасштабної російсько-української війни Верховний суд заборонив 12 проросійських партій, нагадують.

Але представники цих партій, які мають представницькі мандати на місцевому і національному рівні, залишилися з тими ж повноваженнями, які в них були до 24 лютого.

Наразі у Комітеті з питань державної влади є на розгляді низка законопроєктів, які стосуються подальшої долі депутатів проросійських партій у місцевих радах і народних депутатів.

Але робота щодо напрацювань національної політики щодо проросійських партій заблокована через те, що належним чином не працює профільний Комітет, кажуть активісти.

“Мало того, голова цього комітету Андрій Клочко (“Слуга народу”) лобіює законодавчу ініціативу представників ОПЗЖ, що взагалі є неприпустимим і ставить питання до якості кадрової політики парламенту загалом”, – заявили.

Закликали невідкладно налагодити роботу Комітету і напрацювати єдину політику щодо депутатів від проросійських партій у місцевих радах і щодо народних депутатів.

15 вересня діяльність антиукраїнської партії “Опозиційна платформа – За життя” остаточно заборонили.

У квітні нардепи з ОПЗЖ створили групу “Платформа за життя та мир”, її очолив Юрій Бойко. Фракцію розпустили. Також створили другу групу –”Відновлення України”.

Після початку повномасштабної російської агресії низка депутатів, які потрапили у Верховну Раду від ОПЗЖ, були відсутні на засіданнях. Також під час війни втекли з України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *