Екстрена новина! Приготуватися усім-страшні теракти: РФ йде ва-банк!

Окупанти ще у квітні замінували Каховську ГЕС і наразі проводять роботи з мінування шлюзів та опор. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Окупанти передбачають швидке звільнення українськими Силами Оборони правобережної частини Херсонської області та готують серію терактів на цій території. Зокрема під загрозою руйнування опинилась дамба Каховського водосховища та агрегати Каховської гідроелектростанції.

При цьому, підрив дамби було сплановано завчасно – основні роботи із замінування проведено ще в квітні. Протягом поточного тижня було додатково проведено мінування шлюзів та опор каховської ГЄС. На дамбі встановлено 2 військові тентовані «Камази» без водіїв. Обидві машини повністю завантажено ящиками з вибухівкою.

На сьогодні остаточно зрозуміло, що держава терорист свідомо готує теракти, які призведуть до катастрофічних наслідків. В разі реалізації цих планів під ударом стихії опиняться десятки українських населених пунктів, в тому числі Херсон. Масштаби екологічної катастрофи в цьому випадку вийдуть далеко за межі України і торкнуться всього Чорноморського регіону.

Військовий оглядач, головний редактор “Апострофа” Денис Попович наголошує, що окупанти могли б замінувати основні переправи через Дніпро, щоб підірвати їх під час відступу. Після чого – закріпитися на лівому березі та не дозволити ЗСУ розвивати наступ до моря та до Кримських перешийків.

“Тоді нашим довелося б форсувати досить широке тут русло Дніпра, діючи під вогнем. Плюс – російські війська змогли б обстрілювати та руйнувати сам Херсон, – пояснює експерт. – Це один із сценаріїв, до якого може входити і мінування греблі Каховської ГЕС. Але можливий підрив спричинив би затоплення великих територій у Херсонській області та підтвердження образу Росії як держави-терориста, що залишає за собою випалену землю”.

Денис Попович припускає, що ймовірність реалізації такого сценарію залежить від поведінки російських військ зараз чи надалі.

“За логікою, вони мають відійти вглиб області, на кілька десятків кілометрів на південь від течії Дніпра, щоб самим не потрапити під розлив, – каже експерт. – Поки що такого не спостерігається, незважаючи на явну інформаційну підготовку до “жесту доброї волі”. Російські війська, навпаки, зміцнюються на правобережжі, перекидаючи туди мобілізованих. І другий момент – підрив дамби практично повністю закриває технічну можливість водопостачання Криму Північно-Кримським каналом. Наскільки це входить у плани Кремля – велике питання. Проте сценарій мінування та підриву ГЕС є цілком реальним – і не дивно, що українське керівництво намагається привернути до цього увагу”.
Зазначимо, що президент Володимир Зеленський також заявляє, що росіяни замінували дамбу й агрегати Каховської гідроелектростанції та планують здійснити теракт під чужим прапором.

“Росія свідомо створює підґрунтя для масштабної катастрофи на півдні України. Ми маємо інформацію, що російські терористи замінували дамбу й агрегати Каховської гідроелектростанції.

Це один з великих енергообʼєктів. Дамба цієї ГЕС утримує обсяг близько 18 мільйонів кубічних метрів води. Якщо російські терористи підірвуть цю дамбу, то в зоні швидкого затоплення опиняться понад 80 населених пунктів, включно з Херсоном. Сотні тисяч людей можуть постраждати.

Може бути зруйноване забезпечення водою значної частини півдня України. Цей російський теракт може залишити Запорізьку атомну станцію без води для охолодження – вода для ЗАЕС береться саме з Каховського водосховища. Навіть робота каналу, який побудований для постачання води в Крим і про який періодично нібито “печуться” у Москві, буде повністю зруйнована. Ось це – справжнє ставлення Росії до нашого українського Криму.

А загалом руйнівні екологічні, гуманітарні, техногенні наслідки одного цього російського теракту можуть стати такими, що його називатимуть історичною катастрофою”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *